تبلیغات
کلوپ هواداران استقلال تهران
در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد قالب وبلاگ از دکمه ی ریفرش یا اف 5 استفاده کنید
دوشنبه 8 بهمن 1386
پگاه - پرسپولیس از نگاه ایران ورزشی!
پگاه گیلان یك - پرسپولیس صفر
شیرمثل پگاه
شناسنامه
یكشنبه ۷/۱۱/،۸۶ ساعت ۳۰:۱۳ ، ورزشگاه سردار جنگل رشت، هفته نوزدهم لیگ برتر
 
 
پگاه گیلان یك
گل: حسین ابراهیمى (۱۰)
پرسپولیس صفر
داور: علیرضا فغانى كمك ها: حسین نجاتى و محمدرضا ابوالفضلى
اخطار: نبى الله باقرى ها و محمدرضا مامانى (پرسپولیس) على نظر محمدى، علیرضا نظیف كار و رضا چاووشى (پگاه)
اخراج: محمد نصرتى (پرسپولیس ۵۷)، هادى سهرابى (پگاه ۳۶) نادر دست نشان (سرمربى پگاه ۴۰)
تماشاگر: ۱۰ هزار نفر

پگاه گیلان: على نظر محمدى (۵/۷)، سیامك فراهانى (۵/۶)، محمد مختارى(۶)، ابراهیم تقى پور (۶)، علیرضا نظیف كار (۶)، حسین ابراهیمى (۸) (امیر رضاخان محمدى ۸۱) (۵/۴)، مهدى نورى (۷)، محمدرضا مهدوى (۵/۵) (آكوستنى گیلائورى ۹۲)، هادى سهرابى (۴)، رضا چاووشى (۵) (مصطفى حاجتى ۸۳) (۶)، ژوئل آرمل كشامى (۵/۶)
سرمربى: نادر دست نشان
پرسپولیس: مهدى واعظى (۵/۵)، محمد نصرتى (۵/۴)، نبى الله باقرى ها(۴)، شیث رضایى (۵/۳)، پژمان نورى (۵/۴)، محمدرضا مامانى (۴)، فرزاد آشوبى (۵/۵) (فرهاد خیرخواه ۷۸) (۵/۳)، حسین بادامكى (۵/۴) (سپهر حیدرى ۶۱) (۴)، عباس آقایى (۵)، علیرضا واحدى نیكبخت(۵)، محسن خلیلى (۵/۴)
سرمربى: افشین قطبى

نیمه اول
ایران ورزشى- از همان ابتداى بازى مشخص بود پرسپولیس در باتلاق سردار جنگل رشت كار بسیار سختى را پیش رو خواهد داشت و بعید است بتواند به راحتى به سیر صعودى اش ادامه دهد. همان دقیقه ۵ بازى غفلت مدافعان پرسپولیس موجب شد مهاجم كامرونى پگاه با واعظى تك به تك شود اما تكل پژمان نورى دروازه سرخ ها را نجات داد. در دقیقه ۱۰ این حركت باز هم تكرار شد اما این بار حسین ابراهیمى جوان از روى ریباند گل برترى پگاه را به ثمر رساند. ۲ دقیقه بعد خلیلى مى توانست كار را جبران كند اما ضربه او كارى نبود. در دقیقه ۱۴ ژوئل كامرونى موقعیتى ایده آل داشت اما او نیز یاراى گلزنى نیافت. در دقیقه ۱۷ بهترین موقعیت نصیب نیكبخت شد اما ضربه آكروباتیك او با دفع عالى نظرمحمدى راهى به دروازه پیدا نكرد. در دقایق بعدى یك بار دیگر ژوئل و نیكبخت موقعیت گلزنى را براى تیم خود هدر دادند تا نیمه اول با برترى صفر - یك میزبان به پایان برسد. اتفاق مهم این نیمه درگیرى لب خط بازیكنان ۲ تیم و پیامد آن اخراج سهرابى بازیكن پگاه بود كه براى دقایقى بازى را از جریان انداخت.

نیمه دوم
در نیمه دوم نیز زمین گل آلود و عجیب سردار جنگل كار را سخت تر از قبل مى كرد و دوندگى بیش از حد بازیكنان پگاه و انگیزه بسیار بالایشان اجازه هنرنمایى را از یاران صدرنشین مى گرفت. پرسپولیس هنوز خود را در زمین نیافته بود كه اخراج نصرتى برترى عددى این تیم را نیز از بین برد تا بلكه اتفاقات، رقم زننده نتیجه باشد نه برترى تاكتیكى و دیكته قدرت. در دقیقه ۶۳ ضربه سر شیث رضایى از روى خط دروازه پگاه برگردانده شد، محسن خلیلى هم ۲ دقیقه پس از آن توپ را به بیرون زد. در دقیقه ۷۴ اما خلیلى ایده آل ترین موقعیت پرسپولیس را هدر داد و در موقعیتى عالى توپ را از مقابل دروازه به بیرون زد. شوت آشوبى در دقیقه ۷۵ آخرین موقعیت پرسپولیس در این بازى بود و در ۱۵ دقیقه پایانى بازى جانانه پگاه و فوتبال احساسى پرسپولیس تنها یاران میزبان را در ضد حمله صاحب موقعیت كرد كه این موقعیت ها نیز به انجامى نرسید تا قعرنشین با یك گل صدرنشین را از پا بیندازد.
صفر - یك
 
دقیقه ۱۰: عدم تمركز مدافعان میانى پرسپولیس باعث شد مهدوى از میان خط دفاعى سرخ ها عبور كند و در موقعیت تك به تك با واعظى قرار گیرد. واعظى در مصاف با كاپیتان حریف برنده مى شود اما توپ برگشتى مقابل پاى حسین ابراهیمى جوان مى افتد و مهاجم ۱۷ ساله پگاه طاق دروازه پرسپولیس را نشانه مى گیرد تا گل پگاه به ثبت برسد.
چهره ویژه: حسین ابراهیمى (پگاه)
مهاجم كوچك اندام پگاه كه ۱۷ سال بیشتر ندارد و عضو تیم ملى جوانان است دیروز بلاى جان مدافعان پرسپولیس بود. او با دوندگى بى امانش مدافعان پرسپولیس را به هم مى ریخت و موقعیت هاى بیشمارى را نصیب زوج كامرونى اش در خط حمله مى كرد. ابراهیمى نوید یك مهاجم فوق العاده براى سال هاى آتى تیم ملى را داد.
نوشته شده توسط بابک ساعت 07:01 ق.ظ موضوع مطلب :‌ لیگ برتر ,

لینك ثابت | نظر ()


This Template Designed By Logo23.Mihanblog.com And Babak Azari